Önkormányzati vágóhidat avattak Hajdúböszörményben
Önkormányzati vágóhidat avattak Hajdúböszörményben, az elkészült beruházás mellett elhelyezték a leendő, ugyancsak önkormányzati húsfeldolgozó üzem alapkövét is.
Hoffmann Imre, a Belügyminisztérium közfoglalkoztatási és vízügyi helyettes államtitkára az eseményen kiemelte: ahhoz, hogy ma 4 millió 411 ezren dolgoznak Magyarországon, a javuló gazdasági helyzet mellett jelentős mértékben hozzájárultak a foglalkoztatás-politika terén hozott kormányzati intézkedések. A kormány célja a teljes foglalkoztatottság, hogy aki képes rá, a nyílt munkaerő-piacon dolgozhasson - mondta. Hoffmann Imre szavai szerint a kormány egyetért azzal, hogy ösztönözni kell a közmunkaprogramban résztvevőket az elsődleges piacon történő munkára, és "a magyar gazdaság erősödésével lehetőséget kell teremteni a közfoglalkoztatottak piaci alapú foglakoztatására".
A rendszer "finomhangolása" folyamatos - tette hozzá, megemlítve, hogy a közfoglalkoztatás bázisán több mint 200 szociális szövetkezet működik az országban, egy éppen Hajdúböszörményben.
Kiss Attila polgármester elmondta, a Belügyminisztérium közfoglalkoztatási egyedi mintaprogramban támogatta a beruházást: a 400 millió forintos fejlesztéshez 42 millió forint önrészt adott Hajdúböszörmény önkormányzata. A vágóhíd és a húsfeldolgozó 25, az állattenyésztést végző Hajdú tanya további 100-150 közfoglalkoztatottnak ad munkalehetőséget - tette hozzá.
Kitért arra is, hogy a közfoglalkoztatásban tenyésztett, levágott és feldolgozott állatokat a helyi közétkeztetésben használják fel. Az önkormányzati vágóhíd műszakonként húsz sertés és öt marha levágására és hasítására alkalmas.
Rácz Róbert hajdú-bihari kormánymegbízott az avatáson jelezte: a megyében tavaly 23 milliárd forintot fordítottak közfoglalkoztatásra, 76 településen 300 projektben összesen 25 ezren vettek részt. Ezzel Hajdú-Bihar az egyik legsikeresebb megye Magyarországon a közfoglalkoztatási programban, ahol értékteremtés folyik, ami rácáfol a bírálókra.
"A közfoglalkoztatás hasznos, fontos, tevékeny, produktív részévé vált a helyi közösségeknek" - mondta Rácz Róbert hozzátéve: közel állunk ahhoz, hogy "a visszaszerzett önbecsülés átbillentse őket az elsődleges munkaerő-piacra".
Az önkormányzati Hajdúsági vágóhídon március elsején, egy műszakban kezdődik a munka, de az előzetes felmérések szerint - a bérvágások számától függően - a kétműszakos munkarend bevezetésére is rövidesen szükség lehet - hangzott el a vágóhíd avatásán.
/MTI; kormany.hu/