Újra szavazhatnak majd a polgármesterek béréről
Boldog István még az ősszel benyújtja ismét a kétharmados többséget igénylő javaslatát
Ismét benyújtja a kistelepülési polgármesterek béremelését célzó indítványát Boldog István fideszes országgyűlési képviselő – ezt 2016. szeptember 13-án közölte a Magyar Időkkel a kormánypárti politikus. Már a frakcióülésen is jelezte szándékát, úgy gondolja, hogy a javaslat élvezni fogja a Fidesz támogatását.
„Miután azonban kétharmados többség kell, más pártok soraiban is támogatókat kell találni” – hangsúlyozta Boldog István. A képviselő azt mondta, nem tudja, hogy mikor nyújtja be a javaslatot, mert nagyon sok fontos ügy van, az biztos, hogy ősszel a parlament elé kerül a kérdés.
Emlékezetes, tavaly decemberben több, kétharmados többséget igénylő, a kormány, illetve kormánypárti politikusok által kezdeményezett törvénymódosítási javaslatot sem tudott elfogadni az Országgyűlés, mert az előterjesztések nem kapták meg a szükséges szavazatszámot.
Nem kapta meg a támogatást Boldog István indítványa sem, pedig a módosítás értelmében lehetőség lenne arra, hogy egy-egy kistelepülési önkormányzat akár 30 százalékkal megemelje a polgármestere fizetését, ha ehhez megvan az anyagi forrás. A probléma valós, mert az 500 fő alatti települések vezetői csupán 150 ezer forintos bruttó havi fizetést kapnak, így előfordul, hogy egyes alkalmazottak többet keresnek a polgármesternél.
A Magyar Faluszövetség elnöke úgy fogalmazott: nem bízik benne, hogy Boldog István javaslata megkapja a szükséges támogatást. Azt viszont reméli, hogy előbb-utóbb valahogy rendeződik a helyzet. „A Boldog István-féle javaslat gesztusértékű lenne, talán jobb lenne tőle a kollégák szájíze. De jobb lett volna, ha ez a helyzet nem áll elő” – mutatott rá Szabó Gellért.
A Települési Önkormányzatok Országos Szövetsége (TÖOSZ) elnöke is úgy gondolja, hogy a javaslat elfogadásához nem lesz meg a többség. „Az nem megy, hogy a települések maguk gazdálkodják ki a béremelést. A polgármesteri illetménynek a feladatfinanszírozás részének kell lenni, és ehhez külön forrást kell biztosítania a költségvetésnek” – fűzte hozzá Schmidt Jenő.
Forrás: Magyar Idők