Az önkormányzati érdekek képviselete közös cél
Az önkormányzati reformok szükségességéről, valamint a Budapestet és az agglomerációt is érintő lehetséges kapcsolódási pontokról tárgyalt a MÖSZ és a Budapesti Önkormányzatok Szövetsége (BÖSZ) augusztus 26-án, Gödöllőn. A BÖSZ elnöksége a találkozóval kapcsolatban arról tájékoztatta az MTI-t: mindkét fél nyitott az együttműködésre, mivel fontos, hogy minél szélesebb körben meg lehessen vitatni például a közoktatást vagy az egészségügyet érintő jogszabályokat.
A gödöllői megbeszélésen Nagy Gábor Tamás, a BÖSZ elnöke beszámolt a szervezet megalakulásáról, felépítéséről és céljairól, hangsúlyozva a kerületek együttműködésének kiemelt szerepét, a hatékony érdekképviselet fontosságát. A közlemény szerint Gémesi György, a MÖSZ elnöke „örömmel fogadta a budapesti kerületek összefogását", és jelezte, hogy céljai közösek: az önkormányzati érdekek megjelenítése és képviselete a kormányzati előkészítés és a döntéshozatal során.
A két önkormányzati érdekképviselet egyetértett abban is, hogy az önkormányzati törvény tervezett módosításával összefüggésben körültekintő és összehangolt előkészítő munkára van szükség, amely magában foglalja folyamatos egyeztetést a Magyar Önkormányzatok Szövetségével és a Budapesti Önkormányzatok Szövetségével. Ennek érdekében mindkét szervezet felajánlja szakmai anyagok, tanulmányok készítését, amelyek bemutatják a tervezett változások várható hatásait, különös tekintettel a finanszírozásra és a feladatellátás hatékonyságára - olvasható a BÖSZ tájékoztatásában.
A Budapesti Önkormányzatok Szövetsége idén júliusban alakult meg mind a 23 kerület részvételével. Az önkormányzati összefogást a szövetség alapszabályában azzal indokolták, hogy „az elmúlt húsz évben nem jött létre szervezett együttműködés a budapesti önkormányzatok között, s a tapasztalatok azt mutatják, hogy ennek kárát látta valamennyi kerület és egész Budapest".