Ünnepélyes „alapcsőletétellel” indult a csatornázás
Megkezdődött a szentendrei szennyvíz-agglomerációhoz tartozó települések csatornahálózatának bővítését érintő, 3,6 milliárd forint összköltségű beruházás. A Budapest vízellátását is nagymértékben érintő fejlesztés - amelynek megtervezésében és a megvalósításban a Fővárosi Vízművek is szakmai segítséget nyújtott -, ünnepélyes „alapcsőletétellel" indult, 2014. április 2-án, Pócsmegyeren.
„A Dunakanyar az egyik legfontosabb vízbázisát jelenti a budapesti vízfogyasztásnak. Elemi érdek, hogy ezeken a területeken is megfelelő legyen a csatornázottság szintje, és a szennyvíz biológiai tisztítást kapjon" - mondta a nyitórendezvényen Szeneczey Balázs városfejlesztésért felelős főpolgármester-helyettes.
Szeneczey Balázs hangsúlyozta: a települések csatornázottsága olyan mérőszám, amely nagyban mutatja, milyen életkörülmények között élhetnek az ott lakók. A fővárosi csatorna-hálózat bővítése jelenleg a Budapest Komplex Integrált Szennyvízelvezetése (BKISZ) projekt keretében zajlik, amelynek köszönhetően több mint 240 kilométer csatorna épül meg - tette hozzá a városfejlesztésért felelős főpolgármester-helyettes.
Szentendre, Leányfalu, Tahitótfalu, Pócsmegyer és Szigetmonostor 2010. szeptember 9-én hozta létre a Dunakanyari Csatornázási Társulás elnevezésű önkormányzati társulását. Az öt település által benyújtott KEOP-1.2.0/B/10-2010-0061 pályázat támogatási szerződését 2011. december 19-én írták alá, a nettó 3,6 milliárd forintos beruházással töredékére csökken a Szentendrei-szigeten a talajba kerülő szennyvíz.
Forrás: Budapest.hu