Az atomenergia veszélyeitől a túlélési technikákig
Ismét számos érdekes és időszerű témával jelentkezik a Klímabarát Települések Szövetségének hírlevele. A májusi számban egyebek mellett az atomenergia felhasználásával kapcsolatos közvélekedés váltakozásáról, Klímabarát Települések Szövetségének pomázi koordinátori találkozóján elhangzottakról, a nemrégiben vitára bocsátott Nemzeti Vidékstratégia Koncepcióról, valamint a túléléshez szükséges külső és belső energiaforrásról olvashatók írások.
„Az atomenergiával kapcsolatos közhangulatot az elmúlt évtizedek során hullámzások jellemezték, amelyek a kritikátlan lelkesedéstől a félelmen és elutasításon keresztül az óvatos közeledésig terjedtek" - olvasható
Vári Anna 2009-ben megjelent „A Tiszta atomenergia? Radioaktív hulladékkezelés Magyarországon és külföldön" című kötetében, amellyel az „Atomenergia és társadalmi felelősség"
rovatban ismerkedhetnek meg az érdeklődők.
A hírlevél segítségével nyomon követhető a csernobili atomfelhő terjedése is, így megtudható, hogy a csernobili balesetet követően, 1986. április 26. és május 9. között a légköri mozgások következtében hol milyen sugárterhelés jelentkezett Európában.
A klímabarát települések hírei közül a Klímabarát Települések Szövetsége április 1-jén tartott pomázi koordinátori találkozójának krónikája és „A klímabarát iskolamodell" című írás emelhető ki, amelyben Horváth Csongor egy tatabányai iskolában már megvalósult programot mutat be.
A hírlevélben mindemellett olvasható még a Vidékfejlesztési Minisztérium nemrégiben elkészült és társadalmi vitára bocsátott Nemzeti Vidékstratégia Koncepciójáról - amelynek számos eleme nagyon közel áll a Klímabarát Települések Szövetségének céljaihoz, a mosógép vizének felhasználhatóságáról, illetve a túléléshez szükséges fiziológiai és lelki energiaforrások kapcsolatáról.
A hírlevél teljes terjedelmében az alábbi honlapon érhető el: http://klimabarat.hu/hirlevel-21