Kormányablak-ügyintézői bizonyítványokat adtak át
Új közszolgálati szellemiség kialakítása, a polgárok szolgálatát szem előtt tartó hozzáállás visszaállítása a kormányzat célja - mondta a Biró Marcell, a Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium (KIM) közigazgatási államtitkára 2013. július 19-én, Budapesten. Biró Marcell a kormányablak-ügyintézők bizonyítványátadó ünnepségén elmondta, olyan közigazgatást szeretnének, amely az állampolgárokkal való találkozás során segítőkészen, felkészülten áll rendelkezésre.
Szabó Erika, a KIM területi közigazgatásért és választásokért felelős államtitkára arról beszélt, hogy a kormányablak-ügyintézők lesznek az „állam nagykövetei" az ügyfélszolgálatban. Hangsúlyozta, ez egy olyan szemlélet alapján kialakult rendszer, amely alapvető változást hoz az államszervezet életében.
A kormányablak ügyintézői képzésre jelentkezők kiválasztási eljáráson estek át, ezt a Közigazgatási és Igazságügyi Hivatal koordinálta. A hivatal elnöke, Csonka Ernő kiemelte, hogy a képzés iránt kiemelkedő volt az érdeklődés. A kompetenciavizsgálatra 11 ezren jelentkeztek, a kompetenciatesztet 9 ezer ember teljesítette sikeresen. Megítélése szerint a kormányablakok biztosítják a minőségi közigazgatás megvalósulását. Alapvető feltétel, hogy a kormányablakban dolgozó emberek kiemelt szakmai, illetve ügyfélszolgálati kompetenciákkal rendelkezzenek - tette hozzá.
Februárban 6800 ember képzése kezdődött a Nemzeti Közszolgálati Egyetem (NKE) szervezésében a megyeszékhelyeken és a fővárosban. Patyi András, az NKE rektora köszöntőjében szólt arról, hogy a pénteki már a huszadik bizonyítványosztó ünnepség. Eddig több mint kétezer kormánytisztviselőnek adtak át kormányablak-ügyintéző képzés elvégzését igazoló okiratot - közölte. Eddig 2800 leendő kormányablak-ügyintéző fejezte be a képzést és tett záróvizsgát július közepéig, a Budapesti Kongresszusi Központban megtartott ünnepségen mintegy négyszázan vettek részt.
Pesti Imre, Budapest Főváros kormánymegbízottja közölte, Budapestről 1100 ember vesz részt a képzésben. Szólt arról, hogy a főváros különleges helyzetben van, ugyanis az ország közigazgatási ügyeinek hatodát Budapesten intézik.
Forrás: MTI - KIM