Életmentő pontok újabb öt óbudai közintézményben
A kerület közterület-felügyeletének egyik járőrautóját is hordozható defibrillátorral látták el
Újabb öt óbudai közintézményben alakított ki életmentő pontot a kerületi önkormányzat, és a városrész közterület-felügyeletének egyik járőrautóját is hordozható defibrillátorral látták el - tájékoztatta 2013. július 19-én az önkormányzat az MTI-t. A mostani három életmentő készülékkel nyolcra növekedett a kerületben lévő életmentő pontok száma.
A tájékoztatatás szerint a kerület egy 2011-es kormányzati pályázaton három, az újraélesztéshez használt félautomata defibrillátort nyert. A kerület a kezdeményezést továbbgondolva öt újabb életmentő pontot létesített, februárban pedig a kerületi rendőrség térfigyelő járőrautóját szereltette fel egy hordozható készülékkel, hogy a mentő kiérkezése előtt kéznél legyen a segítség.
A közlemény a mentőszolgálat adatait idézve ismertette: Magyarországon évente több mint 20 ezer ember hal meg hirtelen szívmegállás miatt; ez napi 70 esetet, 20 percenként egy-egy ember elvesztését jelenti. A III. kerületi rendőrségtől tudják, hogy a járőrök gyakran elsőként érnek ki a balesetekhez vagy az utcán kell segítséget nyújtaniuk a készülékkel.
Ebből kiindulva döntött úgy Bús Balázs (Fidesz-KDNP), a kerület polgármestere, hogy hordozható berendezést szerez be a közterület-felügyelete járőreinek is. Noha a defibrillátor használata laikusok számára is könnyű, az életmentő pontokon és a járőrautóban is olyanok segítenek az esetleges rosszulléteknél, akik újraélesztési tanfolyamot végeztek.
Óbuda-Békásmegyeren kerületben nyolc életmentő pont van: az Óbudai Szociális Szolgáltató Intézmény Kiskorona utcai épületében, a Szérűskert Nyugdíjasházban, az Óbudai Családi Tanácsadó és Gyermekvédelmi Központban, a polgármesteri hivatalban, az Aquincum Általános Iskolában, az Óbudai Kulturális Központban, valamint annak Békásmegyeri Közösségi Házában, továbbá a Harrer Pál utcai okmányirodában.
Forrás: MTI