Lehet, hogy az állatkertben fogunk hullámvasutazni?
Több éve dédelgetett álma valósulhat meg a Fővárosi Állat- és Növénykert vezetésének, az önkormányzati ciklus végéig. A TotalBudapest annak járt utána, hogy az érintettek mit tudnak arról, hogy az állatkert a mai Vidámpark területén bővülne tovább. Hanga Zoltán, az állatkert szóvivője megerősítette, hogy valóban évek óta napirenden van a park kiszélesítésének terve és a terület hasznosítására vonatkozóan rendelkeznek megoldás javaslatokkal.Hanga Zoltán hozzáfűzte, hogy már építész és tájépítész hallgatók körében is nagy az érdeklődés az esetleges átalakítások iránt, olyannyira, hogy volt olyan szakdolgozó, aki diplomafeladatában olyan tervezési problémát oldott meg, hogy milyen állattartó létesítményeket lehetne telepíteni a Vidám Parkba, ha annak területét az Állatkert megkapná.
Arra a kérdésre, hogy milyen szolgáltatásokkal, illetve látványosságokkal bővülne az Állatkert, a szóvivő, elmondta, hogy a Vidám Park egyes létesítményei műemléki védelem alatt állnak, tehát azok megmaradnának. Ilyen például a régi körhinta, a barlangvasút és a hullámvasút - ezek tehát az Állatkert területébe integrálódva tovább üzemelnének.
A bővítés során, átkerülnének, illetve több teret és nagyobb hangsúlyt kapnának a gyermekeknek szánt bemutatók és programlehetőségek. „Ez az állatsimogatótól a háziállat bemutatón át a meseállatok bemutatásáig igen sok elemből állna" - tudtuk meg a szóvivőtől. Ezekkel a módosításokkal, egy vidám, a régi városligeti „lizsé" hangulatát idéző parkrészt kívánnak létrehozni, míg a megüresedett helyeken, további állattartó ketrecek jönnének létre, főként az ausztrál élővilág bemutatására.
„A másik fontos tematikai egység egy hatalmas, a Pálmaháznál is sokkal nagyobb, állatokat és növényeket bemutató fedett csarnok kiépítése, olyanformán, mint például a Lipcsei Állatkert Gondwanaland nevű óriási trópusi csarnoka. A fentieken kívül persze az új területen további tágas állattartó terek kialakítására is lehetőség nyílik. Illetve a tervek között szerepel egy új gazdasági udvari zóna kialakítása is" - válaszolta Hanga Zoltán. Számításai szerint, az építési munkálatok másfél-két évet vennének igénybe, a végleges határozat meghozatal, a tervek elfogadása, a közbeszerzési eljárások lefolytatása, és a szükséges anyagi források megteremtése után.
A TotalBudapest, a Fővárosi Önkormányzattól még nem kapott hivatalos megerősítést a határozatot érintően, így arra sem kaptunk választ, hogy a jelenlegi Vidám Park hol folytatja működését a későbbiekben.
Forrás: TotalBudapest