Az energiatudatos városfejlesztés kulcskérdései
Vonzó és egészséges városi környezet, klímaváltozás, energiagazdálkodás a háztartások, települések szintjén, és országos szinten is. Az eszközökről, megoldási módokról február 22-én, a Békásmegyeri Közösségi Házban rendeznek konferenciát „Kis rezsi - Nagy jövő - Az energiatudatos és költséghatékony városfejlesztés kulcskérdései az EnSURE projekt tükrében" címmel.
A vonzó és egészséges városi környezet, a klímaváltozás és az energiagazdálkodás világszerte a legfontosabb kérdések közé tartozó, egymással szorosan összefüggő témaköröket jelent a háztartások, települések és településrészek szintjén, egyben országos szinten is. Ennek ellenére a helyzet városrészi, települési, vagy térségi szinten történő, hatékony, integrált megközelítésű javításának eszközei még nagyrészt hiányoznak, az önkormányzatok ilyen irányú ismeretei és aktivitásai meglehetősen szegényesek.
Ezt az űrt próbálja betölteni a 13 nemzetközi partner - köztük a Magyar Urbanisztikai Tudásközpont és a BME Szociológia és Kommunikáció Tanszéke - közreműködésével folyamatban lévő EnSURE INTERREG IV.B Central Europe projekt, amely szélesebb körben is tanulságos megközelítéseket, tapasztalatokat nyújthat az érintett témakörökben dolgozó önkormányzati döntéshozóknak, emellett gyakorlati, felsőoktatási és tudományos szakembereknek is.
A projekt keretében február 22-én, a Békásmegyeri Közösségi Házban (1039 Budapest, Csobánka tér 5.) kerül megrendezésre a második EnSURE Konferencia „Kis rezsi - Nagy jövő - Az energiatudatos és költséghatékony városfejlesztés kulcskérdései az EnSURE projekt tükrében címmel". A rendezvény a projekt eddigi eredményeit hivatott bemutatni, és egyben kiváló teret nyit a témához kapcsolódó jó példák bemutatására és megismerésére, tapasztalatok kicserélésére, az önkormányzati vezetők egymás közötti, és a Magyarországon újszerű szakterület legkiválóbb szakembereivel való eszmecseréjére.
A részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött, amelyet a szervezők február 15-ig kérnek kitöltve visszajuttatni az a.lehofer@mut.hu e-mail címre. A jelentkezőket email-ben tájékoztatják a jelentkezés elfogadásáról. A rendezvénnyel kapcsolatos információk elérhetők a Magyar Urbanisztikai Társaság honlapján is. A program itt tölthető le.