Átadták a Makovecz Imre tervezte Hagymatikumot
A különleges kivitelezésű fürdőkomplexumtól a turizmus nagyarányú fellendülését várják a makóiak
Átadták a Makovecz Imre tervezte új makói fürdőt, amely a tavaly szeptemberben elhunyt Kossuth-díjas művész egyik utolsó, és egyben legnagyobb magasépítő munkája. Az esemény a honi és a határon túli média címlapjára helyezte Makót, ez is jelzi, hogy új korszak, a turizmus kora következik a város életében. A fürdőkomplexum formáját meghatározzák a Makovecz Imre munkáira jellemző ívelt kupolák, égbetörő kecses oszlopok és a ragasztott fa tetőszerkezetek.
A Hagymatikum vonzerejét különleges megjelenése is nagyban fokozza
Ezt a város polgármestere, Dr. Buzás Péter is elmondta a január 20-án rendezett megnyitó ünnepségen: az új fürdő, a Hagymatikum átadásával új korszak, a turizmus korszaka kezdődik el Makón. A fürdő üzemeltetése szezonban 100 embernek ad munkát, a beruházás néhány év alatt azonban további legalább 500 új álláshelyet teremt a városban a vendéglátás, a kereskedelem és az idegenforgalom fejlődése révén - hangsúlyozta a városvezető.
A polgármester köszönetet mondott mindazoknak, akik segítették Makót a fürdő megvalósításában, s további támogatást, jó szándékú javaslatokat, ötleteket kért a makóiaktól a városi turizmus fejlesztéséhez. Arra biztatta a jelenlévőket, hogy létesítsenek Makón panziót, vendéglőt vagy másféle, a vendégeket célzó szolgáltatást.
Az előkészületi munkálatokkal együtt megközelítőleg négymilliárd forintos fürdőberuházáshoz a makói önkormányzat több mint másfél milliárd forintot nyert a Dél-Alföldi Regionális Operatív Program pályázatán. Az idegenforgalmi beruházáshoz kapcsolódóan 1,3 milliárd forintból - szintén uniós támogatással - megújul Makó belvárosa, és hamarosan egy 500 millió forintos turisztikai fejlesztés is befejeződik a Maros-parton.
Átgondolt, nagyra hivatott ez a fürdő, mert minden korosztály jól érezheti magát benne; ebből a szempontból lesz jobb, mint sok korábban épült magyarországi wellness-központ - mondta Horváth Gergely, a Magyar Turizmus Zrt. vezérigazgatója. Megígérte, az állami cég segít abban, hogy a fürdő híre eljusson a turistákhoz, és eljöjjenek megnézni - az azonban már a makóiakon múlik, hogy az egyszeri turisták visszatérő vendégekké válnak-e.
Kovacsics Imre fürdőigazgató azt mondta, bár a 12 ezer négyzetméteres alapterületű, több mint 1000 négyzetméternyi új vízfelületet hozó Hagymatikumban működik az ország egyik legnagyobb szaunarészlege tucatnyi különböző szaunával, az egyik legjelentősebb gyógyászati részlege csaknem 40 kezelővel, a fő turisztikai vonzerőt mégis a Makovecz Imre tervezte egyedülálló épület jelenti, s várható, hogy ezt a házat minden magyar ember meg akarja nézni legalább egyszer.
Az épület négy funkciójában és stílusában is elkülönülő részre osztható. A makói termálvizet és a Maros gyógyiszapját hasznosító gyógyászati részlegben beltéri és kültéri gyógymedence, gyógytorna-medence, súlyfürdő található.
A mellette épült blokkban szauna világ, gyermekmedence, étterem és öltöző várja majd a vendégeket. A fürdő látványának meghatározó eleme a kör alakú fogadóépület, és a hasonló alaprajzú, toronnyal kiegészített részleg, ahol három élménymedence szolgálja a kikapcsolódást.
Kovacsics Imre reményei szerint a fürdő már az idén is 600-700 ezer vendéget fogad. Ez az első olyan intézmény, amelyet nemcsak szolgáltatásaival, de külalakjával, építészeti megoldásaival is reklámozhat itthon és külföldön is. A hazai mellett már jelentős az érdeklődés Romániából és Szerbiából is. A Hagymatikum nyitását ebben az évben 50-60 millió forintos marketingkampány kíséri - tudatta az igazgató.
Forrás: ÖS