Itt a Tanoda program folytatásáról szóló pályázat
A támogatási kérelmek 2017. január 9-től 2019. január 9-ig nyújthatók be
Megjelent a Tanoda program folytatásáról szóló, kétmilliárd forintos keretösszegű pályázat azon régóta működő tanodák számára, amelyek a tavaly kiírt pályázaton nem kaptak támogatást - közölte az Emberi Erőforrások Minisztériumának (EMMI) szociális ügyekért és társadalmi felzárkózásért felelős államtitkára 2016. december 2-án az MTI-vel.
A pályázati kiírás szerint a támogatási kérelmeket jövő év január 9-től 2019. január 9-ig lehet benyújtani, a kérelmeket pedig több részletben bírálják majd el.
Czibere Károly felidézte, 2015-ben 5,3 milliárd forintos keretösszeggel jelent meg a tanodáknak szóló pályázat, amelynek eredményét augusztusban hirdették ki. A régóta működő tanodák egy része azonban – különböző okok miatt – nem nyert ezen a kiíráson.
A kormány viszont fontosnak tartja, hogy az ezekben dolgozók „tapasztalatai ne menjenek veszendőbe, a szakemberek ne széledjenek szét, tudásuk ne váljon semmivé”, ezért írták ki a kétmilliárd forintos kiegészítő pályázatot – mondta az államtitkár, hozzátéve, hogy az első körben nem támogatott mintegy száz tanodának a néhány hónapos forráskiesését haza forrásból szeretnék pótolni.
2018-ig így összesen 7,3 milliárd forintból mintegy 270-280 tanodát tud támogatni a kormány – emelte ki.
Az államtitkár úgy fogalmazott, a tanoda program az egyik legsikeresebb felzárkózási programja a kormánynak, az egyik legfontosabb eszköz az iskolai eredményesség javításában, valamint annak elősegítésében, hogy a hátrányos helyzetű gyerekek valódi esélyt kapjanak, ne morzsolódjanak le, és hogy a hátrányos helyzet vagy a szülők anyagi helyzete ne determinálja a gyerekek alacsony iskolai végzettségét.
Elmondta azt is, hogy a tanodák komplex szolgáltatást nyújtanak, mivel nem csak korrepetálással segítik a gyerekek tanulmányait, hanem tanórán kívüli programokat, foglalkozásokat szerveznek, amelyek a gyerekek különböző képességeit is fejlesztik.
A Tanoda program „hosszútávon megtérülő beruházás az egész társadalom számára” – hangsúlyozta Czibere Károly.
Forrás: MTI