Győr városáé vagy az államé lehet majd az ETO Park
Nem ördögtől való az, ha az államnak van egy sportlétesítménye, hogy később ki és hogyan működteti, az már más kérdés
A győri önkormányzat szerezné meg a zár alá vont ETO Parkot. Más vevőt nem is igen találhat a komplexum a Magyar Hírlap által megkérdezett szekértő szerint. Az Európai Újjáépítési és Fejlesztési Bank (EBRD) elnöke aggályát fejezte ki a pénzintézetekre nehezedő kártalanítási költségek miatt.
„Jó lenne, ha a győri önkormányzathoz kerülne az ETO Park” – közölte Borkai Zsolt polgármester. „Szeretném, ha a város ingyen és bérmentve kapná meg a létesítményrendszert, de egyelőre csak május végén kerül majd felszámolás alá a komplexum” – írta a Profitline a város közgyűlése után.
A Magyar Hírlap megkereste Ádány Tamást, az OTP Ingatlan vezérigazgatóját, aki arra a kérdésünkre, hogy miként találhat új gazdára a komplexum, miután a Quaestor-botrány miatt nagyjából egy hónappal ezelőtt zárolták, azt felelete: valóban a győri önkormányzat lehet a legesélyesebb pályázó. A kormány célja, hogy az értékesítésből befolyó összegből segítse a brókercég károsultjait a Quaestor Károsultak Kárrendezési Alapján keresztül.
Ádány Tamás szerint, ha nem az önkormányzat veszi meg az ETO Parkot, akkor esetleg egy másik futballklub, vagy valamilyen szervezeten keresztül az állam jöhet szóba vásárlóként: „nem is ördögtől való az, ha az államnak van egy sportlétesítménye”. Hogy ezt később hogyan és ki működteti, az már más kérdés – tette hozzá Ádány, aki szerint, ha ez a forgatókönyv következik be, akkor felelősen kell megtenni ezt a lépést és pontosan meghatározni az üzemeltetés, költségviselés feltételeit. A szakember úgy fogalmazott: „ingatlanhasznosíthatósági szemmel önmagában egy stadion bárhol a világon nem feltétlenül piacképes”.
Megjelent az a kormányrendelet, ami azokat a kormányablakokat sorolja fel, amelyeknél be lehet nyújtani a Quaestor károsultjainak kárrendezési alapjához a kárrendezés iránti kérelmeket. Az alapnak címzett kérelmeket zárt borítékban kell benyújtani.
Nem kis összeg hárul majd a botrányhoz kapcsolódó kártalanításban a pénzügyi szektor szereplőire, ez az ára azonban annak, hogy a rendszerbe vetett bizalmat sikerüljön helyreállítani – erről Vonnák Balázs, a Magyar Nemzeti Bank tanácsadója beszélt a Gazdasági Rádióban. A szakember kiemelte a felügyelet szigorú és aktívabb működését.
Fontos, hogy ne csak a Quaestor ügyfeleire terjedjen ki a kártérítés, hanem a Hungária ügyében károsodottak is megkapják a pénzüket – ezt Volner János, a Jobbik frakcióvezető-helyettese mondta egy demonstráción. Mint mondta: nem a nagybefektetők kerültek bajba, hanem több tízezer kispénzű ember.
Felmentette a Fővárosi Törvényszék a bennfentes kereskedelem vádja alól a Hungária Értékpapír egyik vezető üzletkötőjét – erősítette meg a Magyar Hírlap értesülését E. Zsolt védője, Baranyi Róbert. A per három terheltje – egy befektető és két bróker – bizalmas információk birtokában kezdeményeztek részvényügyleteket, amelyekkel befolyásolták az árfolyamváltozást. A bíróság nem jogerős döntésében nem találta megalapozottnak a vádirat állításait, és megállapította, hogy a brókerek a szakmai szabályok szerint jártak el, az elsőrendű vádlott, a befektető ugyanakkor egymillió forintos pénzbüntetést kapott.
Forrás: Magyar Hírlap