Mostantól lehet pályázni a Holnap városáért Díjra
Hazánkban közel hét millió ember él városokban, tehát sokak közös érdeke, hogy minél fenntarthatóbbak és élhetőbbek legyenek a magyar városok. A City Hungary 2013.október 29-én, Budapesten tartott szakmai fórumán a különböző szakterületek képviselői osztották meg egymással tapasztalataikat a magyar városok fenntarthatóságával kapcsolatos eszközökről, módszerekről, s a rendezvényen került sor „A Holnap városáért" díj meghirdetésére is.
Szili Katalin, a Magyar Országgyűlés fenntartható fejlődés bizottságának az elnöke felhívta a figyelmet arra, hogy a fenntartható fejlődés felelősségi szűrői, a szükséges intézményrendszer alapelemei (Fenntartható Fejlődési Bizottság, Nemzeti Fenntartható Fejlesztési Tanács, a Jövő Nemzedéke ombudsman) már jelen vannak Magyarországon is. A jövőre vonatkozó stratégiai lépéseket pedig már a kész Nemzeti Fenntartható Fejlesztési Stratégia foglalja össze.
Takács Júlia, a City Hungary ügyvezető igazgatója, az Első Magyar Vállalati Felelősségvállalás Egyesület (EMVFE) elnöke a magyar városok fenntartható működési rendszeréből két gyakorlati elemet emelt ki: a meglévő erőforrásaink optimalizálását és az ehhez kapcsolódó önfenntartó ciklus megerősítését. Természetesen a városok és települések rendelkezésére álló gazdasági, társadalmi, zöld vagyonról pontos információkkal kell rendelkeznünk ahhoz, hogy tudatosabban, hatékonyabban tudjunk gazdálkodni a már meglévő erőforrásainkkal.
A lényeg az egyensúlyi pontok megtalálása. Éppen ezért a hiteles, pozitív városi kezdeményezések megismerése létfontosságú. Minden helyi közösségnek megvan a maga karaktere, ha tetszik a maga egyénisége, s ennek megfelelően a stratégiák és technikák, az eszközök és a források is más-más jelleget mutathatnak. Más-más természeti, gazdasági, kulturális, társadalmi adottsággal rendelkezve, a települések más-más módon, más-más formában, részben saját útjukat járva válhatnak minél fenntarthatóbbá és minél élhetőbbé.
Az egy helyen lakók, az egy területen tevékenykedők közös érdeke a jobb életminőség elérése. Ehhez ösztönző erő, ha büszkék lehetünk saját munkánkra, értékeinkre.
Ez ösztönző lehet mások számára is. Ezért indítja útjára a City Hungary „Holnap városáért Díjat" a következő kategóriákban:
- a Fenntartható városért
- a Zöld városért,
- az Egészséges városért
- a Művészet, kultúra, örökség megőrzéséért
- Üzlet a városért.
A pályázatokat 2013. december 9-ig várják a szervezők.
További információ: http://www.fenntarthatokozossegek.eu/