Heteken belül kinevezik a járási hivatalok vezetőit
Navracsics Tibor szerint 2014-ben jobb, versenyképesebb lesz a közigazgatás Magyarországon
Várhatóan december 15-20. között nevezi ki Navracsics Tibor a járási hivatalok vezetőit. A miniszterelnök-helyettes, közigazgatási és igazságügyi miniszter ezt 2012. december 1-jén, az önkormányzati fideszes frakcióvezetők veszprémi országos értekezletén közölte. A tárcavezető a megbeszélésről tartott sajtótájékoztatón azt mondta, hogy a járási hivatalvezetők személyére már érkeznek a javaslatok a minisztériumba.
Navracsics Tibor emlékeztetett arra, hogy a közigazgatási reform a minisztériumok számának csökkentésével kezdődött, majd folytatódott az eddigieknél hatékonyabb, olcsóbb államigazgatási szintek, a kormányhivatalok felállításával, s befejeződik január elsejével, amikor a járási hivatalok megkezdik működésüket. A jövő év vége felé nagyarányú informatikai képzést és fejlesztést követően a kormányablakok az ország 300 pontján biztosítanak egyszerűbb, átláthatóbb szolgáltatást - tette hozzá.
Idén január elsejétől fél évig nyitott egyeztetésekkel próbálták elérni, hogy egyetlen térség se érezze sértve magát a járási körzetek és központok kialakításakor - tekintett vissza a miniszter.
Tájékoztatása szerint 2763 önkormányzattal kellett konszenzusos megállapodást kötni a járásokról. Közülük eggyel csak azért nem sikerült aláírni az egyezséget, mert se polgármester, se alpolgármester nincs a településen, egy önkormányzat október 31-ig nem akart, de november első napjaiban már együttműködött.
Szeged azért nem írta alá az együttműködést, mert a szocialista polgármester nem ért egyet a járási rendszerrel - mondta, hozzátéve: 2762 az eggyel szemben nem rossz arány, másrészt sajnálatos, ha valaki pártpolitikai ügyet csinál kormányzati politikai, közigazgatási kérdésből. Rögzítette: a közigazgatási reform jövő év végig lezárul, 2014-ben jobb, versenyképesebb lesz a közigazgatás Magyarországon.
Varga Mihály, IMF tárgyalásokért felelős tárca nélküli miniszter magyar gazdaság állapotáról és az önkormányzati adósságrendezésről tájékoztatta az értekezlet résztvevőit. Úgy fogalmazott, hogy a kettőt a bizalom kapcsolja össze. Az önkormányzati adósságrendezésről szólva hangsúlyozta: az állam úgy vesz át adósságokat, "hogy nincs mögötte trükk". Átvesszük az adósságot, de azt szeretnénk elérni, hogy ez az adósság ne termelődjön újjá, ezért bizonyos fékeket építünk be a rendszerbe - jelentette ki.
Forrás: MTI