Szentesen rendet teremtenek a bérlakások piacán
Nagy összegű tartozások, lepusztított ingatlanok – Munkabizottság alakult a visszaélések megszüntetésére
Hatalmas hátralékok, lelakott ingatlanok - ezt elégelte meg a szentesi városvezetés, amely rendet kíván tenni a szociális bérlakások piacán. Nemrégiben - képviselők és szakemberek részvételével - egy munkabizottság alakult, amely szemlézni kezdte azokat az ingatlanokat, ahol kirívó tartozást halmoztak fel - írja a Délmagyar. Nyolc ingatlant már visszakapott az önkormányzat.
Tarthatatlan a lakbérhátralékok mértéke, sok szociális bérlakást arra méltatlanok használnak - hangzott el már több fórumon Szentesen. Nemrégiben - Chomiak Waldemar fideszes városatya elnöklésével - képviselők és szakemberek részvételével egy munkabizottság alakult, amely szemlézni kezdte azokat az ingatlanokat, ahol kirívó tartozást halmoztak fel. Az erőfeszítések meghozták az eredményt: eddig nyolc lakásból költöztek ki a bérlők, hét ügy pedig folyamatban van. Több mint 200 lakást szemrevételeztek eddig, voltak lesújtó tapasztalataik is - tájékoztatott Szabó Zoltán jobbikos képviselő.
„Hathatósak voltak a személyes beszélgetések. Volt, aki kis részletekben elkezdte törleszteni a kintlévőségét, mások inkább önként kiköltöztek. Aki ránt egyet a vállán, és azt mondja: majd fizet helyette az önkormányzat, az ellen fel kellett lépni - mondta a képviselő, aki úgy véli: a bérlakások száma véges, a számuk növelése érdekében a volt vízmű épületét azonban kiválóan hasznosíthatná a város.
„Olyan lakást is visszakaptunk, ahonnan tolatva jött ki az ember. Ezeknek a felújítási költsége akár több százezer forint is lehet: olykor a berendezési tárgyakat is cserélni kell - fogalmazott az ingatlanokat kezelő Szentes Városi Szolgáltató Kft. igazgatója, Döbrőssy Iván. Szerinte ezek a költségek nem hajthatók be a volt bérlőn, akár hetekig is eltart, mire a cég munkatársai ismét lakhatóvá teszik a bérleményt.
A jóhiszemű, de fizetésképtelen rászorultak esetében szóba jöhet, hogy kisebb lakást, vagy részletfizetési kedvezmény kapnak. Néhány ügyet jogi útra terelt a város. A Délmagyar úgy tudja: július elején rendőri felügyelet mellett akár kilakoltatás is lehet olyan ügyfél esetében, aki az egyeztetések után sem hajlandó elhagyni az ingatlant. A lap információi szerint a felhalmozódott mintegy 21 millió forintos lakbérhátralék azonban az eddigi erőfeszítések ellenére sem csökkent.
Forrás: Délmagyar