Melyikek lehetnek hazánk legélhetőbb városai?
Hol jó élni? Hol jobb élni? - ezekre a kérdésekre keresik a választ az idén harmadik alkalommal megrendezendő Élhető városok Konferencián, május 30-án, a budapesti Gundel-házban. A rendezvény - melynek keretében most mutatják be először a Legélhetőbb Magyar Városok Rangsorát - mi kultúránkkal, helyi adottságainkkal, örökségeinkkel is összhangba hozható új megoldásokra, új összefüggésekre kívánja felhívni a figyelmet.
Mindenki alapvető és természetes igénye, hogy ahol él, ahol dolgozik, jól érezze magát. Másként szólva minél magasabb életminőséget szeretnénk elérni és minél nagyobb jólétben élni. A magasabb életminőség és a jólét egy bizonyos szint (tisztes megélhetés) után nem csupán anyagi vagyon felhalmozását jelenti.
Kinek, kinek mást jelenthet (más prioritások) ugyan a jólét, az életminőség, de egy helyi közösség és a vele kapcsolatba került érdekcsoportok együtt, közösen kevesebb idő alatt, kevesebb költséggel, kevesebb energiával jobb életminőséget tud létrehozni. Ehhez azonban először gondolkodásmódot kell váltani, ami sokszor sokkal több időt igényel, mint a cselekvés. A régi problémák megmaradtak. A kudarccal járó régi megoldások is maradtak.
A május 30-ai Élhető városok 2012 Konferencia a mi kultúránkkal, helyi adottságainkkal, örökségeinkkel is összhangba hozható új megoldásokra, új összefüggésekre kívánja felhívni a figyelmet.
Dr. Bán Tamás, Dr. Gémesi György, Meggyesi Tamás professzor emeritus, Vitézy Dávid... Ők már részt vesznek a rendezvényen. S unikum! Ösztönző lehet a helyi közösségek számára az idén először bemutatásra kerülő Legélhetőbb Magyar Városok Rangsora.
További információ: http://www.fenntarthatokozossegek.eu/